RESPUBLIKINIS KŪRYBINIS KONKURSAS „IŠ PRAEITIES Į DABARTĮ“

Lapkričio 14 d. Kauno specialiojoje mokykloje vyko respublikinis konkursas „Iš praeities į dabartį”.

        Konkurso dalyviai pristatė etnografinius namų apyvokos daiktus, jau nenaudojamus pagal tikrąją jų paskirtį, tačiau  „gyvenančius“ tarp mūsų, išradingai naudojamus ir puošiančius mūsų buitį.

Konkurso  nugalėtojai:

Gustas Gataveckas, Kauno Jono Pauliaus II gimnazija;

Viltė Kovaliūnaitė, Kauno Jono Pauliaus II gimnazija;

Viltė Jagelavičiūtė, Kauno „Nemuno” mokykla.

Daugiau informacijos  ir akimirkas iš konkurso galite pamatyti šioje skaidruolių prezentacijoje.

Respublikinis renginys ,,Amatą mokėsi - duonos turėsi"

Jau antrus metus Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos 4c klasės mokiniai dalyvauja respublikiniame projekte „Augu ir kuriu Lietuvai. Rugpjūčio mėnesį startavo pilietinė iniciatyva „Nupiešk Lietuvai gražiausią žodį“,  todėl, tik grįžę po vasaros atostogų, ketvirtokai kibo į darbus. Kiekvienas individualiai pasirinko žodį ir jį nupiešė. 22 piešiniai iškeliavo projekto organizatoriams. O kiek džiaugsmo buvo, kai vaikai pamatė savo piešinius Facebook paskyroje.

            Po to laukė filmo „Lietuva mūsų akimis“ kūrimas. Nuotraukų buvo daug, todėl sukūrėme net du filmukus: vieną iš gimtojo miesto vaizdų, o kitą iš kelionių po Lietuvą akimirkų.

Rugsėjo 18 d. projekto organizatoriai pakvietė projekto dalyvius aplankyti senąją Lietuvos sostinę Trakus ir padovanojo bilietus į Trakų pilį. Ketvirtokai pasivaikščiojo po senovinę pilį, apžiūrėjo jos rūstų interjerą bei daugybę įdomių eksponatų, susipažino su Trakų miesto, jo pilių bei unikalia Trakų žemės istorija. Kazemato salėse pamatė daugybę pypkių, laikrodžių, baldų, porceliano, stiklo bei kaulo dirbinių, monetų, medžioklės trofėjų, papuošalų, riterių šarvų bei ginkluotės. Namo grįžo geros nuotaikos ir pilni malonių įspūdžių.

Dar vienas gražus renginys visus projekto dalyvius sukvietė į Kauno specialiąją mokyklą, kur vyko respublikinis renginys ,,Amatą mokėsi- duonos turėsi“. Vaikai dalyvavo edukacinėse veiklose. Kaip smagu buvo padedant tautodailininkėms savo rankomis pasigaminti gėles iš linų, papuošalus iš džinsinio audinio, o taip pat pabandyti paausti juostas. Pasigamintus darbelius vaikai parsivežė namo.

Pilietinė iniciatyva „Laisvės paukštė“ paskatino mokinius pamiklinti pirštukus. Vaikai lanksto detales, iš kurių bus sukurtas bendrystės simbolis „Laisvės paukštė“. Ši iniciatyva, tai kvietimas emigrantams sugrįžti į Lietuvą ir bendrai kurti ateitį.

Esame dėkingi organizatoriams už galimybę dalyvauti įdomiame projekte, už bendrystę, teigiamas emocijas.

Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla

Išvyka į Rumšiškes

Prienų „Revuonos” pagrindinės mokyklos specialiojo skyriaus mokiniai aktyviai dalyvauja respublikiniame projekte „Augu ir kuriu Lietuvai”.
Pagal šį projektą spalio 18 dieną mokiniai vyko į Rumšiškių liaudies buities muziejaus edukacinį užsiėmimą „Meduolių kepimas”.
Pasinaudodami proga apžiūrėjome keletą senoviškų pastatų, aplankėme Miestelyje veikiančias amatų dirbtuves ir 12 valandą susirinkome kepykloje.
Vaikai susidomėję klausėsi pasakojimo apie meduolių istoriją, juk tai pats seniausias saldumynas pasaulyje, žinomas beveik visose šalyse. Paragavę senoviškų meduolių, pagamintų tik iš ruginių miltų ir medaus, mokiniai noriai patys lipdė įvairių formų meduolius, puošė juos spalvotu glaistu.

Pilni įspūdžių, visi su dovanotais maišeliais meduolių, smagūs grįžome į mokyklą.

Šiais mokslo metais Kauno specialioji mokykla pakvietė mus Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinė mokyklą, Prienų „Revuonos“ pagrindinę mokyklą, Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinę mokyklą ir Jonavos rajono Šveicarijos pagrindinę mokyklą dalyvauti projekte „Augu ir kuriu Lietuvai“. Projekto metu mes turėjome galimybę nuvykti į Trakus, dalyvavome Lietuvos liaudies buities muziejaus organizuotoje edukacijoje „Senieji baltų papuošalai“. Dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Nupiešk Lietuvai gražiausią žodį“, lankstydami origamį prisidėjome prie bendrystės simbolio „Laisvės paukštė“ kūrimo. Spalio 23 d. antros klasės mokiniai su mokytoja Aušra lankėsi Kauno specialiojoje mokykloje ir dalyvavo praktiniame užsiėmime „Amatą mokėsi – duonos turėsi“. Čia turėjome progą gyvai vieni su kitais susipažinti, pabendrauti. Mokiniai mokėsi austi juostą, darė darbelį iš lino. Mokytoja Aušra projekto dalyvius mokė pasigaminti papuošalą iš džinsinio audinio.

Mokytoja A. Samoškaitė

Etnografinis ansamblis „Sukutis“

Etnografinis ansamblis „Sukutis“ dalyvavo Respublikinio projekto „Augu ir kuriu Lietuvai“ organizuojamame renginyje „Amatą mokėsi – duonos turėsi“.

Išvyka į Liaudies buities muziejų

Septintos ir aštuntos klasės mokiniai dalyvavo Respublikinio projekto „Augu ir kuriu LIETUVA“ organizuotoje išvykoje į Liaudies buities muziejų Rumšiškėse.

,,Nupiešk gražiausią žodį Lietuvai"

„Lietuva mano akimis“

Prienų ,,Revuonos” pagr. mokyklos Specialiojo ugd. skyriaus Socialinių įgūdžių ugd. 2-3m. klasės nuotraukų prezentacija

Išvyka į Trakus ir Kernavę

      Mūsų mokyklos bendruomenė rugsėjo 18 d. lankėsi senosiose Lietuvos sostinėse – Trakuose ir Kernavėje. Kelionė buvo labai įdomi.  Net piktas lietutis nesugadino nuotaikos, kai  nuostabioje Trakų pilyje apžiūrėję istorines ginklų, lobių, paveikslų, indų ir kitas kolekcijas, apžvelgę pilies vidinį kiemą iš aukščiausių balkonų, ėjome per Galvės ežero tiltą. Už tai Kernavėje mus  pasitiko nuostabi vasariška diena – giedras dangus, ryški saulė ir šiltas vėjelis. Palaipiojome piliakalnių laipteliais, pasigrožėjome nematytais peizažais. Greitai prabėgo ši turininga diena. Garsiai padėkojome vairuotojui prie mokyklos slenksčio už sklandžią kelionę. Norėsime ir daugiau tokių ekskursijų!

          Esame dėkingi aktyvioms mokytojoms, kurios sugalvojo, planavo, laimėjo mokyklai šį projektą ir sudarė galimybę mokyklos bendruomenei aplankyti gražias ir  ypatingas vietas.

                                                                                                Mokiniai ir mokytojai